poradnik

Jak otworzyć auto bez kluczyka?

Czasem wystarczy tylko mała chwila roztargnienia i już możemy paść ofiarą przypadkowego zatrzaśnięcia kluczyków w stacyjce samochodu. Zapewne większość osób którym przytrafiła się taka sytuacja zastanawia jak wybrnąć z tego nieprzyjemnego zdarzenia z jak najmniejszymi stratami. Jeszcze do niedawna pomóc mógł nam nawet średnio pojętny ślusarz, lecz obecnie coraz mniej zamków złożonych jest systemów rygli i zapadek. Chcąc dostać się obecnie do wnętrza pojazdu trzeba obejść nie tylko napakowany nowoczesną technologią zamek, ale również samochodowy komputer.

milosc-samochodSkutkiem tego raczej na pewno śrubokręt nam się nie przyda do otworzenia zamku i tym samym możemy odłożyć go odłożyć na miejsce. Nawet jeśli komuś w akcie desperacji przyjdzie pomysł na wybicie szyby to i tak nie zda to egzaminu w nowszych modelach aut, bo wiele z nich posiada zabezpieczenia przeciw takim nieautoryzowanym wejściem. Zamiast więc narażać się na blokadę stacyjki o wiele rozsądniej będzie zdecydować się na awaryjne otwieranie aut. Za sprawą tej jakże rozsądnej decyzji unikamy wielu niepotrzebnych start, bo wynajęty fachowiec metodę otwierania pojazdu dostosowuje indywidualnie do danej marki.

 

Warto również wiedzieć, że wspomniane tutaj przed chwilą awaryjne otwieranie aut jest obecnie o wiele tańsze od dorabiania kluczyków. Tworzone dziś kluczyki do samochodu to w zasadzie zminiaturyzowane komputery gromadzące dane dotyczące naszego pojazdu. Koszt takiego klucza to wydatek rzędu tysiąca złotych.

Możesz także przeczytać

Najprostszy sposób na spersonalizowanie swojego samochodu. W dzisiejszych czasach, na drogach przepełnionych wszelkiej maści samochodami, bardzo trudno jest wyróżnić się z tłumu. Nie mniej jednak, osób, które pragnęłyby podkreślić swoja indywidualność także przez odpowiedni wygląd swojego samochodu, wciąż nie brakuje. Wachlarz rozwiązań w tej kwestii jest coraz szerszy, trzeba się jednak liczyć z iście hor...