moto

Opony bieżnikowane mogą być niebezpieczne.

W obliczu potrzeby zakupu nowych opon, żadnemu kierowcy nie jest do śmiechu. Nie powinno to nikogo dziwić, ze względu na horrendalne ceny tych elementów. Nikt przecież nie lubi wykładać tak dużych pieniędzy na swój pojazd. Ból zadany w ten sposób naszemu portfelowi można jednak zmniejszyć kupując opony bieżnikowane. Zapłacimy za nie nawet o ponad połowę mniej niż musielibyśmy dać za nowy zestaw.

opony-bieznikowane-4829324

Oszczędność jest więc ogromna. Niestety wyjście takie nie będzie dobre dla każdego i może ciągnąć za sobą pewne pułapki. W końcu trzeba pamiętać, że opony bieżnikowane nigdy nie będą miały tej samej jakości i tak dobrych parametrów, jak te nowe, prosto z fabryki. Nie sprawdzą się one więc w jeździe po autostradach, czy innych drogach szybkiego ruchu. Ponadto na rynku zaroiło się od nieuczciwych sprzedawców, którzy po zachęcających cenach oferują opony bieżnikowane przez amatorskie warsztaty. Takich ofert należy unikać jak ognia. Inaczej możemy ściągnąć na siebie duże zagrożenie.

 

Wypadki, kiedy to kawałek koła po regeneracji urwał się podczas jazdy niestety nie należą do odosobnionych. Warto więc podejść do tego wyboru z odpowiednim rozmysłem, ewentualnie zasięgnąć porady fachowca. W przeciwnym razie może to być dla nas kosztowny błąd.