moto

Na co zwracać uwagę decydując się na zakup fotelika samochodowego?

Chcąc zapewnić swojemu dziecku jak najwyższy możliwy pułap bezpieczeństwa oraz komfortu, decydujemy się na zakup nowoczesnego fotelika samochodowego. Najlepsze i najbardziej zaawansowane modele fotelików, posiadają szereg funkcjonalności, które czynią ten produkt niezwykle praktycznym.

sprawdzanie-siedzisk-dla-dzieciPrzede wszystkim warto zwracać uwagę na obecność co najmniej 3, a najlepiej 5-punktowych pasów bezpieczeństwa, które będą w jak najwyższym stopniu niwelować ryzyko wypadnięcia naszej pociechy z wózka z dołączonym fotelikiem. Warto również zwracać uwagę na to, czy pasy fotelika samochodowego można swobodnie regulować, co jest niezbędne w celu zachowania jak najwyższego komfortu. Nie mniej ważna jest ponadto możliwość dowolnej regulacji zagłówka fotelika, co przede wszystkim ma za zadanie ochronić najmłodszych przed potencjalnymi urazami kręgosłupa.

Jeśli więc zależy Ci na zdrowiu i bezpieczeństwu swojego dziecka, wtedy zrezygnuj z zakupu prostych i mało funkcjonalnych fotelików. Najnowsze modele fotelików pozwalają na więcej, dlatego warto przy zakupie brać pod uwagę tylko wysoką jakość. Foteliki samochodowe to bowiem produkty, na którym z całą pewnością nie warto oszczędzać.