moto

Jakie felgi najlepiej wybrać?

Nie ulega niczyjej wątpliwości, że jednym z podstawowych, koniecznych elementów każdego samochodu są jego kola. Bez nich żaden samochód nie jest w stanie ruszyć z miejsca. Warto zatem zainteresować się kołami własnego auta.

alu-felgaCoraz częściej jest standardem, że samochody wyposaża się fabrycznie w felgi aluminiowe. Jednakże, jeżeli ktoś w swoim samochodzie takowych nie posiada, warto byłoby, żeby się o nie zatroszczył. Nie chodzi tu wyłącznie o względy czysto estetyczne. Nie da się ukryć faktu, że zwykłe, stalowe koła nigdy nie będą w stanie nadać autu tak eleganckiego wyglądu, jak felgi aluminiowe. Ale są ważniejsze powody. Po pierwsze jest to bezpieczeństwo. Koła wykonane z lekkich stopów zapewnia zmniejszenie masy nieuresorowanej.

W związku z tym poprawie ulegnie poziom bezpieczeństwa a także komfortu. Ponadto felgi aluminiowe korzystnie wpłyną na funkcjonowanie hamulców naszego samochodu. To dlatego, ze alu-felgikoła zwykłe blokują, a w każdym razie w znacznym stopniu ograniczają dopływ powietrza do hamulców.